Komputermen страница
uk en zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy

<<     1   2   3   4     >>  


Office Mobile апликации за Windows 10 и Windows 10 Мобилен доби надградба
Универзална Office апликации за компјутери и таблети со Windows 10 примиле нова надградба, а престана да биде верзија на пред-порака.

Не печати на принтер Samsung ML-1910
Печатачот не печати.

Мајкрософт го избира официјалното име на прелистувачот Spartan
Јануари 21 во седиштето на Microsoft во Редмонд беше презентација во која на софтверскиот гигант, изјави за нови функции во Windows 10 и Спартан веб пребарувач.

Мајкрософт го претстави паметен телефон на Windows 10 во октомври
објавувањето на новиот предводник Lumia линија на Microsoft, кој треба да стане првиот сопствениците на платформата на Windows 10, ќе се одржи на 6-ти октомври оваа година, за време на прес-конференција во чест на новите уреди во Њујорк.

Официјалната Dropbox клиент за Windows 8 и Windows RT
Ако се користат за бекап на податоци обичните корисници имаат тенденција да се користи CD, DVD и други медиуми, од развојот на облак услуги, меѓу кои и до ден денес од најпопуларните е Dropbox многу дале нивната склоност за нив, затоа што тоа е погодно и речиси сигурно, покрај податоците секогаш се чуваат до датумот со синхронизирање.

Добитник е на Windows XP-на-Мек е дефинирана
слики, предизвика бура од контроверзии беа објавени на Фликр.

употреба нето команда | Енциклопедија на Windows
Се користи за да се поврзете или исклучите мрежа диск.
1   2   3   4       >>         

Веб-страницата е приватна збирка на материјали и љубовник информативни и образовни ресурси. Сите информации добиени од јавни извори. Администрацијата не поднесе барање за авторство на материјалите што се користат. Сите права им припаѓаат на нивните сопственици