Komputermen страница 4
uk en zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy

<<     1   2   3   4   5   6   7     >>  


Мајкрософт тестови Windows 10 Insider Преглед Изградба 10547
Еден коментар По месец и половина по официјалниот почеток на новиот оперативен систем на Мајкрософт се подготвува е трет создадено во пресрет на почетокот на првата голема надградба за Windows 10, кој се очекува во октомври-ноември.

На Windows Mail:Порака правилата | Енциклопедија на Windows
Програма [V] Во првиот дел од статијата .

Како да се отстрани Kaspersky Anti-Virus
Многу често компјутерските корисници имаат проблеми при инсталирањето на нов антивирус програма се должи на фактот дека старите не сака да целосно да се отстранат.

Intel претстави втората генерација на закана
Во демонстрациите интерфејс лесно обезбедени стапка од 20 Gbit/s.

Мајкрософт објави финалната верзија на Microsoft Office за Андроид таблети и новиот стан Outlook за iOS и Android
основни Microsoft Office апликации за Андроид таблети сега е официјално достапен во Google Play, само неколку недели откако компанијата го претстави прелиминарната верзија, која многу импресиониран со богата карактеристики.

ТВ Samsung UE39EH5003W, без разлика дали на интернет врска е можно, постои рутер ASUS
ТВ Samsung UE39EH5003W, тоа е можно да се поврзете на интернет, постои рутер ASUS technikawater Во овој модел, нема WiFi модул и LAN портови, а не како на Smart TV.

10 факти за 64-битна верзија на Windows Server,
Секој сака да го користат компјутерот ресурси до максимум, тоа не е чудно што на 64-битна верзија на Windows Server стануваат се повеќе популарни.
<<      1   2   3   4   5   6   7       >>         

Веб-страницата е приватна збирка на материјали и љубовник информативни и образовни ресурси. Сите информации добиени од јавни извори. Администрацијата не поднесе барање за авторство на материјалите што се користат. Сите права им припаѓаат на нивните сопственици