Komputermen страница 481
uk en zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy

<<     478   479   480   481   482   483   484     >>  


Како да додадете лице во омилени Vkontakte
Во овој туториал ќе се фокусира на некои од можностите за социјално вмрежување на Vkontakte, односно за тоа како да ги зачувате на страницата за контакти на одредена личност, а не да го додадете во исто време како пријател, како и потврда на тоа лице не е нема потреба да биде.

Windows 10 ќе биде од клучно значење за Microsoft
И покрај милиони долари инвестиции во оперативниот систем, тоа е уште помалку од 10% од компјутери кои работат на Windows 8, и тоа во еден свет каде што таблети и телефони работат со масовно Apple и Google софтвер.


Грешка - iTunes е откриен на iPod, форматирана за Macintosh
Значи, тука е прозорец грешка, може да се види дали ќе го поврзете вашиот iPod на вашиот компјутер/лаптоп со Windows " iTunes откри iPod, форматирана за Macintosh.

Кожи за Windows Media Player 12 | Енциклопедија на Windows
Програма [7] Ако сте уморни од ист тип на Windows Media Player, тоа е време да се ископа од соодветните кожата.

Како да инсталирате Windows 10 и Windows Продавница апликации да се преселат на надворешна меморија или друг оддел
9 коментари Секој корисник на компјутер долгогодишен запознаени со ситуацијата кога, поради недостаток на простор на дискот е потребно да ја отстраните програмата, па дури и повеќе, бидејќи на Windows нема едноставна функција, со што ќе биде можно да преместите апликација на друг диск/партиција или дури и надворешен USB -Hard диск и флеш диск.

Одвраќа видео, кога го гледате онлајн
Соочени со овој проблем, се кандидира на видео, да речеме некој филм на интернет, Тој е 2-5 секунди и надвор, и така на сите сајтови, те молам помогни

<<      478   479   480   481   482   483   484       >>         

Веб-страницата е приватна збирка на материјали и љубовник информативни и образовни ресурси. Сите информации добиени од јавни извори. Администрацијата не поднесе барање за авторство на материјалите што се користат. Сите права им припаѓаат на нивните сопственици